3.4. 2011 - Ležáky volají turisty - aktuální reportáž České televizeodkaz


začíná ve čtvrtek 26. 8. od 18 hodin v muzeu NKP Ležáky. Pořadem provází Robert Tamchyna, hudební doprovod Dominika Podvolecká, klavír. Vstupenky je možné rezervovat na telefonu 739 335 734 nebo 469 344 179 a nebo zakoupit přímo v muzeu v Ležákách.Aktuality a informace  


Pozvánka na výstavu Ležáky ve Skutči

Město Skuteč si Vás dovoluje pozvat na slavnostní zahájení výstavy LEŽÁKY - ČESKÝ ODBOJ PROTI VELKONĚMECKÉ ŘÍŠI. Komponovaný večer proběhne 23. dubna 2009 od 18:00 hodin v Kulturním klubu Skuteč.

Odborné slovo: Doc. JUDr. Petr Pithart, 1. místopředseda Senátu PČR, JUDr. Milouš Červencl, ředitel Památníku Lidice, Mgr. Vojtěch Kyncl, Historik NKP - Ležáky

Projekce unikátního filmového snímku zachycujícího Ležáky v roce 1947, sbírkový fond Městského muzea ve Skutči. Hudební vystoupení ZUŠ Skuteč.


 Štafeta Ležáky-Lidice  Ve dnech 21. a 22. června 2008 se poběží 20. ročník štafetového běhu Lidice-Ležáky. Poslední úsek poběží Jarmila Kratochvílová spolu se všemi běžci štafety. Předpokládaný doběh do Ležáků v 10:00. Poté bude zahájen pietní akt. Jarmila Kratochvílová bude křtít novou brožuru o štafetovém běhu Lidice-Ležáky.

Jarmila Doležalová st., nakladatelství Ronado bude doprodávat svou publikaci o Ležákách.

Na fotografii zleva: čáslavský běžec Karel Váňa, světová rekordmanka Jarmila Kratochvílová, organizátor štafety Jan Rýdl

Ležáky 2008

Dne 22. 6. 2008 si v ležáckém údolí připomeneme 66 let od vyhlazení osady Ležáky a ležáckého mlýna.
Moje maminka Jarmila Doležalová se narodila v roce 1939 v ležáckém mlýně. Po vypálení osady Ležáky a mlýna byla zavlečena mimo protektorát. V létě roku 1946 byla přivezena nazpět, o něco později i její sestra Marie.

Maminka vydala vloni výpravnou barevnou publikaci Křižovatky času -Ležáky v datech, kterou pokřtil královéhradecký biskup Dominik Duka.

Tato pietní vzpomínka je ve znamení 20. ročníku štafetového běhu Lidice - Ležáky. Poslední úsek ponese štafetový kolík Jarmila Kratochvílová, dvojnásobná mistryně světa, světová rekordmanka a druhá z olympiády.

Proč 22. června 2008 neminout ležácké údolí?
U příležitosti 20. ročníku štafetového běhu vydává Jarmila Doležalová - nakladatelství RONADO limitovanou edici oboustranné barevné pohlednice, která je do série k té vydané minulý rok. Dále bude u stánku, kde se doprodává publikace Křižovtaky času - Ležáky v datech k dispozici pro sběratele nové pamětní razítko zhotovené pro tuto příležitost a známky s přítiskem s motivem Ležáků a běžce. Jarmila Kratochvílová pokřtí brožuru vydanou u příležitosti 20. ročníku štafetového běhu.

S díky Jarmila Doležalová

 


Pozvánka na pietní vzpomínku k 66. výročí vypálení osady Ležáky.Pozvánka na pietní vzpomínku k 66. výročí vypálení osady Ležáky. Akce se koná dne 22. června 2008 od 8:00 hodin u památníku v NKP Pietní území Ležáky.Dne 3. října vyšel článek o Ležákách v Chrudimském deníku


Obalka knizky krizovatky casuPředstavujeme knihu "Křižovatky času - Ležáky v datech", která vyšla v Nakladatelství Jarmila Doležalová. Ve spolupráci s paní Jarmilou Doležalovou, která je zároveň spoluautorkou knížky, jsme pro vás připravili možnost objednat tuto knížku na našich stránkách www.lezaky.cz a zprostředkovat ji tak širší veřejnosti. Knížka se prodává v Hlinsku: Knihkupectví Pegas a v Informačním centru v Hlinsku, v Chrudimi: Knihkupectví Lyra a v Informačním centru, v Pardubicích: Knihkupectví Lejhanec a Knihkupectví Helios. Dále pak v Památníku Ležáky, v Památníku Lidice a v Informačním centru Nasavrky a nyní i na našem webu.

Klikněte zde, pro více informací o knize a možnostech objednání.
V Městském muzeu v Chrudimi byla od 21.6. do 26.8. 2007 výstava k 65. výročí tragedie v Ležákách.


LEŽÁKY - PIETNÍ VZPOMÍNKA K 65. VÝROČÍ VYPÁLENÍ OSADY LEŽÁKY
se uskutečnila v neděli, dne 24. června 2007 památníku v Ležákách.

 

Tato stránka byla naposledy aktualizována 03.04.2011